Ющенко поговорив з ветеранами й нагодував їх кашею
www.ПРАВДА.com.ua, 9.05.2005, 15:58

Президент Віктор Ющенко привітав ветеранів із Перемогою біля музею Великої Вітчизняної війни у Києві.

"Вже 60 років для моєї нації 9 травня – це суміш печалі й радості. За 4 роки війни Україна заплатила за свою свободу, право жити на своїй землі більше 10 млн життів своїх синів і дочок. Це дуже велика плата, щоб жити вільно на своїй незалежній землі", - сказав президент.

"Молю, прошу вас, живіть якомога довше серед нас, допомагайте нам будувати вільну, демократичну країну. Таку, як хотіли Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Володимир Великий чи Ярослав Мудрий", - звернувся Ющенко до ветеранів.

Ющенко відзначив, що щойно, оглядаючи експозицію в музеї ВВВ, бачив на стіні портрети свого батька, матері та тестя, зроблені у воєнні роки.

"Ми заплатили дорогу ціну за те, щоб потім через 60 років на цьому мітингу можна було гордо сказати: ми живемо у вільній демократичній країні", - сказав він.

Президент також в черговий раз закликав ветеранів Великої вітчизняної війни примиритися з воїнами УПА.

"В своїх серцях ми простили німців, японців, поляків, ми простили всіх, хто можливо був на другій стороні окопу. Ми не встигли простить тільки самих себе. Ветерани ВВВ на жаль поки що не подали руку ветеранам УПА", - відзначив Ющенко.

Він відзначив, що знає, наскільки цей процес важкий. "Але я звертаюся до вас, знімаю перед вами шапку і прошу вас – подайте один одному руку. Це потрібно майбутньому України, щоб ми продемонстрували – в українському суспільстві все гаразд", - сказав Ющенко.

Після виступу Ющенка відбулося покладання квітів до скульптурної композиції форсування Дніпра, що знаходиться перед музеєм.

Урочиста частина завершилася хвилиною мовчання. Після цього Ющенко запросив ветеранів відвідати солдатської каші.






Тимошенко назве УПА ветеранами, а Литвин - ні
www.ПРАВДА.com.ua, 9.05.2005, 16:24

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що у вирішенні питання надання воїнам УПА статусу ветеранів Великої вітчизняної війни потрібно вивчати дії кожного члена армії окремо.

Про це вона сказала в інтерв’ю "5 каналу" в понеділок біля музею Великої Вітчизняної війни.

"Якщо людина захищала Україну, то не має значення, як це відбувалося", - сказала прем’єр. "В кожному конкретному випадку треба вивчати ситуацію", - додала вона.

В той же час голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що не потрібно в даний час піднімати питання про надання воїнам УПА такого статусу.

"Питання не в статусі. Я не думаю, що учасники УПА виступають сьогодні за статус. Вони виступають за те, мабуть, щоб була встановлена об'єктивна істина відносно тих процесів, які відбувалися в Україні. Ми ж говоримо про другорядне, і зациклюємося на другорядному", - відзначив Литвин.

За його словами, ОУН-УПА як явище вже визнане, і тепер потрібно дати цим подіям об'єктивну оцінку, "а все інше стане технічним питанням".